Produkcja przewodów hydraulicznych

Produkcja przewodów hydraulicznych

Specjalizujemy się w produkcji kompletnych przewodów hydraulicznych wysoko, średnio i niskociśnieniowych. Oferujemy przewody dowolnej długości na ciśnienia robocze do 700 bar.

produkcja_przewodow_hydraulicznychDysponujemy wszystkimi typami zakuć :

  • do sprzętu ciężkiego,
  • wózków widłowych,
  • maszyn budowlanych, rolniczych, górniczych, leśnych
  • oraz urządzeń przemysłowych

W stałej ofercie posiadamy węże z jednym, dwoma lub czterema oplotami stalowymi, a także węże hydrauliczne sześciooplotowe. W zakresie średnic od DN05 do DN5Ó mm typu 1/2SN, 1/2-SC,4SPi4SH.
W ofercie posiadamy również:
– węże termoplastyczne (pojedyncze oraz podwójne, stosowane przede wszystkim w wózkach widłowych)
– węże hydrauliczne do urządzeń myjących typu Karcher, Wap itp. (na 155°C) – węże teflonowe (PTFE), gładkie i karbowane
– węże do klimatyzacji  – węże do urządzeń malarskich.

 

 

 

 

W procesie produkcji przewodów hydraulicznych niezbędne są 4 elementy :
1. zakuwki,
2. oprawki,
3. wąż hydrauliczny
4. zaciskarka ( zagniatarka ) przewodów hydraulicznych.

Po odpowiednim doborze węża hydraulicznego ( w zależności od ciśnienia używamy różnych węży 1SN, 2SN, 4SP, 4SH, 6SH ) dobieramy odpowiedni rodzaj zakuwek czyli końcówek przewodów hydraulicznych ( wybieramy odpowiednią grupę końcówek, średnicę węża, gwint ). Część końcówki nazywana choinką umieszczamy w przewodzie hydraulicznym, następnie na końcówkę i wąż instalujemy oprawkę ( tuleję zaciskową )

ZAKUWKI – Zakuwki nazywane są również zakuciami hydraulicznymi lub końcówkami przewodów hydraulicznych. Podstawowym podziałem końcówek jest rodzaj zastosowanego gwintu : metryczne, BSP, JIC, JIC, ORFS, flanszowe itp. W zależności od rodzaju końcówki wyróżniamy różne rodzaje uszczelnienia : płaskie, stożkowe, kuliste, flanszowe itp. Innym rodzajem podziału jest podział ze względu na kąt wygięcia ( proste, kolanka 90, kolanka 45 ) Sprawdź indeks graficzny zakuwek

OPRAWKI – Oprawki przewodów hydraulicznych nazywane są również zamiennie tulejami zaciskowymi lub baryłkami. Oprawkę dobiera się w zależności od rodzaju zastosowanego węża. W przypadku zastosowania węża 1SN ( wąż jednooplotowy ) stosujemy tuleje 1SN. Wyróżniamy kilka podstawowych rodzai oprawek : 1SC, 2SC, 1SN, 2SN, 4SP, 2ST/4SP, 4SH, 6SH. Oprawki w trakcie procesu produkcji zaciskane są na wężu hydraulicznym dzięki czemu uzyskujemy trwałe połączenie końcówki z wężem. Bardzo ważne jest aby oprawki zaciskowe były poddane obróbce termicznej ( wyżarzanie ) dzięki czemu nie będę one pękały podczas zaciskania na prasie ( zakuwarce ) Sprawdź indeks tulejek zaciskowych

WĄŻ HYDRAULICZNY – Wąż hydrauliczny służy do transferu oleju stosowanego w układach hydraulicznych. Węże hydrauliczne mogą być stosowane do transferu płynów hydraulicznych, roztworów wodnych, wody, sprężonego powietrza. Warstwa wewnętrzna węża składa się z gumy barwy czarnej z kauczuku syntetycznego, która jest odporna na działanie olejów i wody. Wąż hydrauliczny w zależności od wymaganego ciśnienia może być wzmocniony oplotem z drutu stalowego o wysokiej wytrzymałości. Rodzaje węży hydraulicznych.

ZACISKARKA PRZEWODÓW –  zaciskarka nazywaną również zakuwarką przewodów lub zagniatarką przewodów jest urządzeniem, które zaciska tuleje zaciskową na przewodzie hydraulicznym przez co uzyskujemy trwałe połączenie końcówek z wężem. Wyróżniamy kilka typów zaciskarek. Podstawowy podział zaciskarek opiera się na rodzaju napędu :  zaciskarki ręczne oraz zaciskarki elektryczne.